Stanisław August Poniatowski. Medal Naruszewicz i Sarbiewski 1771, srebro

Aukcja 8 ( 03 Października 2015 )

2 000 PLN
Cena końcowa: 2 900 PLN
Przebicie: + 45 %

Aw.: Popiersia poetów w prawo, pod nimi napis POETAÆ W otoku: ADAM NARUSZEWICZ N MDCCXXXIII MAT SARBIEWSKI M MD CXL

Rw.: Sześciowierszowy napis w ozdobnym wieńcu.

Medal autorstwa Jana Filipa Holzhaussera przedstawiający Adama St. Naruszewicza i Macieja K. Sarbiewskiego.

Wspaniale zachowane detale. Delikatna patyna.

Więcek 97
Stan zachowania: 2+/1- (EF+/UNC-)
Waga: 42,89 g Ag
Średnica: 44,0 mm