Królestwo Polskie. Mikołaj I. 25 złotych 1832, Warszawa NGC MS60 - RZADKOŚĆ

Premium Aukcja 26 ( 17 Października 2020 )

Cena wywoławcza:
70 000 PLN
90 000 PLN
+ 29 %

Aw.: W wieńcu dębowym nominał 25 / ZŁO POL / 1832. W splocie K-G (Karol Gronau)
W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KRÓL POLSKI PANUIACY
Rw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815

Ogromnej rzadkości moneta, wybita w nakładzie 152 egzemplarzy.

Tylko trzy monety zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową.

Jeden z najtrudniej dostępnych roczników. Monety brakuje w większości kolekcji monet XIX w.

Blask menniczy na całej powierzchni, doskonale zachowane detale głowy cara i wieńca na rewersie.

Według naszego uznania moneta surowo oceniona przez firmę gradingową.

Kopicki 2733; Friedberg 110; Plage 21; Bitkin 981 (R2); Berezowski 125; Parchimowicz 1049c; Petrov 25 rub

Stan zachowania: NGC MS60
Waga: Au
Średnica: 18,2 mm