Królestwo Polskie. Aleksander I. Medal 1817 Huta Aleksandra w Białogonach, SREBRO - RZADKOŚĆ

Premium Aukcja 26 ( 17 Października 2020 )

Cena wywoławcza:
17 000 PLN
27 000 PLN
+ 59 %

Aw.: Popiersie Aleksandra w wieńcu laurowym, w prawo i napis w otoku: DAWCA POKOIU NARODÓW WSKRZESICIEL POLSKI
Rw.:
Huta Aleksandra I w Białogonach w tle skalisty krajobraz i słońce
Napis w półotoku: I KRUSZCOM POLSKI ZAJAŚNIAŁO SŁOŃCE. Poniżej: HUTA ALEXANDRA 1817 W BIAŁOGONACH 1817

Medal autorstwa Ksawerego Stuckharta - sygnatura u dołu na awersie.

Piękny stan zachowania. Przepiękna kolorowa patyna podkreślająca detale.

H.-Czapski 3509; Diakov 407.1 (R3)

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 60,42 g Ag
Średnica: 49,5 mm