Republika Rzymska. Denar Serratus C. Publicius, rok emisji 80 p.n.e.

Premium Aukcja 26 ( 17 Października 2020 )

Cena wywoławcza:
300 PLN
2 450 PLN
+ 717 %

Aw.: Popiersie Romy w hełmie, w prawo, za hełmem legenda ROMA, nad litera C
Rw.:
Herkules walczy z lwem nemejskim, pomiędzy nogami leży maczuga, po lewo kołczan, po prawo legenda C POBLICI Q F

Wyśmienity egzemplarz. Kolorowa patyna.

Cr. 380/1; Syd. 768

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 3,83 g Ag
Średnica: 19,8 mm