Grecja Syria, Antiochos VIII Grypos 121-96 p. n. e. Tetradrachma, 121-113 p. n. e., Ptolemais

Premium Aukcja 26 ( 17 Października 2020 )

Cena wywoławcza:
250 PLN
350 PLN
+ 40 %

Aw.: Głowa władcy w diademie skierowana w prawo
Rw.:
Zeus Uranius stojący w lewo, trzymający gwiazdę, w lewej berło, po prawej napis, po bokach gałązki laurowe

Wada krążka. Dobrze zachowane szczegóły rysunku. Patyna.

SC 2336.2a; SNG Spaer 2593-2595 var.

Stan zachowania: 3/3+ (VF/VF+)
Waga: 15,16 g Ag
Średnica: 30 mm