Grecja. Syria. Antiochos VIII Grypos 121-96 p.n.e. Tetradrachma, 121-113 p.n.e., Ptolemais

Premium Aukcja 26 ( 17 Października 2020 )

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
2 500 PLN
+ 150 %

Aw.: Głowa władcy w diademie w prawo
Rw.:
Zeus stojący w lewo, trzymający gwiazdę i berło. Po bokach napis: ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΑΝΤΙΟΧΟΥ - ΕΠΙΦΑΝΟΥΣ

Bardzo ładny egzemplarz z wyraźnymi szczegółami i delikatnym połyskiem menniczym. Miejscowa patyna.

Rzadsza pozycja, szczególnie w tak dobrej kondycji.

SNG Spaer 2593- 2595

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 16,31 g Ag
Średnica: 29,9 mm