Grecja, Macedonia. Aleksander Wielki 336-323 p.n.e. Tetradrachma, Amphipolis

Premium Aukcja 26 ( 17 Października 2020 )

Cena wywoławcza:
300 PLN
420 PLN
+ 40 %

Aw.: Głowa Heraklesa w skalpie lwa w prawo
Rw.:
Zeus siedzi na tronie w lewo, trzyma orła i berło, pod orłem Herma falliczna, za tronem inskrypcja ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Patyna.

Price 78a

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 16,84 g Ag
Średnica: 25 mm