Grecja, Rodos, Karia. Tetradrachma ok. 404-385 p.n.e. NGC Ch 4/5 3/5 - RZADKOŚĆ

Premium Aukcja 26 ( 17 Października 2020 )

Cena wywoławcza:
400 PLN
9 050 PLN
+ 2163 %

Aw.: Głowa Heliosa na wprost
Rw.:
Kwitnąca róża rodyjska na wprost, po lewo litera T, po prawo tarcza beocka, nad legenda [PO]ΔION

Ładny, centrycznie wybity egzemplarz. Pięknie zachowane detale kwitnącej róży. Patyna.

Niezmiernie rzadka moneta. Pozycja godna uwagi.

Bérend, SNR 51, 86; Ashton 50

Stan zachowania: NGC Ch 4/5 3/5
Waga: 15.11 g Ag
Średnica: 25 mm