II RP. PRÓBA ODWROTKA 2 złote 1924 Kobieta i kłosy - literka H, Birmingham PCGS MS62

Aukcja 25 - sesja II ( 21 Czerwca 2020 )

Cena wywoławcza:
18 000 PLN
20 500 PLN
+ 14 %

Niezmiernie rzadka dwuzłotówka z literką H wybita STEMPLEM ODWRÓCONYM bez napisu próba.

Nakład zaledwie 60 sztuk

To właśnie stempel odwrócony mówi Nam, że mamy do czynienia z monetą próbną i odróżnia monetę od typowych, również bardzo rzadkich obiegowych dwuzłotówek z literką H - Birmingham.

Piękny, menniczy egzemplarz. Złocista patyna, piękny połysk menniczy.

Duża rzadkość dla kolekcjonerów monet próbnych z okresu. II RP. Polecamy.

Parchimowicz P 133d; Chałupski 2.18.1.PR3 (R6)

Stan zachowania: PCGS MS62