Zygmunt lll Waza. Talar 1631, Bydgoszcz - RZADKOŚĆ R6

Cena wywoławcza:
5 000 PLN
( Sobota, 20 Czerwca, 09:00 CET )

Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic.
W otoku: SIGIS III D G REX POL M & D LIT RVS PRVS MASO

Rw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-31
W otoku: SAM LIV NE NO SVE - GOT VAD Q HR REX

Stojąca półpostać króla z mieczem dotykającym kryzy i końcówką tytulatury MASO. W napisie otokowym rewersu NE-NO.

Przyzwoicie zachowane detale, patyna. Bardzo rzadki rocznik i odmiana.

Kopicki 1037; Davenport 4316; Dostych 31.2.26 (R6)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 28,66 g Ag