Zygmunt lll Waza. Talar 1627, Bydgoszcz - RZADKOŚĆ R7

Cena wywoławcza:
6 000 PLN
( Sobota, 20 Czerwca, 09:00 CET )

Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POLO M D LIT RVSS PRVS MA

Rw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach data 16-27. W otoku: SAM LIV NEC NO SVE GOT VAD Q HRI REX

Odmiana talara bez inicjałów mincerskich I-I (Jakub Jakobson) i napisem POLO na awersie.  Herb Półkozic na rewersie bez kropek. Rzadki talar koronny z mennicy bydgoskiej.

Wiekowa patyna, dobre detale, delikatny połysk.

Dostych 27.1.01A (R7)

Stan zachowania: 3+/2- (VF+/EF-)
Waga: 28,75 g Ag