Konrad Mazowiecki (1202-1247). Denar, Inowrocław - RZADKOŚĆ

Aukcja 25 - sesja I ( 20 Czerwca 2020 )

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
1 850 PLN
+ 85 %

Aw.: Postać na koniu w prawo z chorągwią na ramieniu, po bokach gwiazdki
Rw.: Rycerz walczący z lwem, z lewej strony gałązka

Niezmiernie rzadka moneta średniowieczna. Typ monety znany ze skarbu z Pełczysk ukrytego po 1257 r.

Moneta niedoszacowana przez Kopickiego z rzadkością R3.

Niewiele notowań w historii aukcyjnej.

Mniejsza gałązka z lewej strony rycerza zakończona kulkami. Głowa rycerza skierowana na patrzącego.

Pięknie zachowane szczegóły rysunku, dużo połysku menniczego. Punktowe prześwity, kolorowa patyna.

Rzadka pozycja. Polecamy do najlepszych kolekcji monet średniowiecza polskiego.

Kopicki 6423 (R3); Pełczyska 5; Kazimierz Stronczyński „Dawne Monety Polskie dynastii Piastów i Jagiellonów” - część 2.; Piotrków 1884, Str. 44c; Frynas P.Cui.3.1

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 0,23 g Ag