Siedmogród (Transylwania). Zygmunt Batory (1581-1602). Talar 1593 - Rzadki

Aukcja 24 - sesja III ( 16 Marca 2020 )

Cena wywoławcza:
3 000 PLN
7 000 PLN
+ 133 %

Aw.: Popiersie księcia z gołą głową w prawo, legenda otokowa

Rw.: Herb Batorych - Wilcze kły pod mitrą książęcą

Rzadki talar, sporadycznie pojawiający się w handlu.

Przebitka daty. Ładny egzemplarz. Dużo połysku menniczego. Delikatna złotawa patyna. Polecamy.

Davenport 8804

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 28,28 g Ag