Średniowieczny, Brakteat, typ Rycerz

Cena wywoławcza:
2 000 PLN
2 600 PLN
+ 30 %

Aw.: Rycerz stojący na wprost, trzymający przed sobą w prawej ręce tarczę z krzyżem, w lewej
proporzec. Po prawej wyobrażenie krzyża na długim ramieniu.

Druga emisja brakteatów krzyżackich z lat 1247-1257 (jak wyżej). Wyjątkowo czytelny egzemplarz z ostatnich emisji (zbarbaryzowane wyobrażenie rycerza i jego atrybutów, proporzec w lewej ręce), wg BP T2.11-T2.18.

Patyna.

Kopicki 8985a-b R6; E.Waschiński 11; Vossberg 1

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 0,26 g Ag
Średnica: 19,0 mm