II RP. Odznaka Pamiątkowa 6 Odcinka Obrony Lwowa - RZADKOŚĆ

Aukcja 24 - sesja II ( 15 Marca 2020 )

Cena wywoławcza:
1 500 PLN
11 000 PLN
+ 633 %

Odznaka dwuczęściowa. Orzeł z cyfrą 6 na piersi na czteroramiennym krzyżu. Na odwrocie nabity numer 42. Nakrętka sygnowana E. M. UNGER / LWÓW / CHORĄŻCZYZNY.

Odznaka wydana około 1919 roku przez Koło 6 Odcinka Obrony Lwowa Janowskie-Kleparów. Odcinek VI zorganizowany został 2.XI.1918 r. Komendantem Odcinka VI był Walerian Sikorski z Polskiej Organizacji Wojskowej „Wolność”. W skład odcinka wchodziły pododcinki: Janowskie-Kleparów, Zamarstynów-Żółkiewskie oraz placówki: Rzęsna Polska, Brzuchowice oraz Hołosko Wielkie. Po oswobodzeniu Lwowa Odcinek VI przeorganizowany został na I baon 2 Pułku Strzelców Lwowskich.

Piękny stan zachowania odznaki. Niewielki nalot. Bardzo rzadka pozycja nienotowana w sprzedaży aukcyjnej.

Stela 13.23.

Stan zachowania:
Średnica: 39,3 x 40 mm