II RP. Odznaka pamiątkowa 22 Pułk Piechoty Siedlce - RZADKOŚĆ

Aukcja 24 - sesja II ( 15 Marca 2020 )

Cena wywoławcza:
2 000 PLN
3 600 PLN
+ 80 %

Odznaka o wymiarach 43,5 x 43,5 mm, dwuczęściowa, wykonana ze srebra, emaliowana i złocona. Oba elementy połączone są za pomocą czterech zagiętych sztyftów.

Nakrętka o średnicy 25 mm, sygnowana: „STANISŁAW REISING, GRAWER, WARSZAWA, NIECAŁA 1”, wykonana z mosiądzu, srebrzona.

Odznaka pochodząca z pierwszej połowy lat trzydziestych, różniąca się od odznak wcześniejszych obecnością  kropek po literach P. P., w skrócie nazwy pułku.

Drobny powierzchowny odprysk czarnej emalii na górnym ramieniu krzyża, poza tym stan zachowania bardzo dobry.

Stan zachowania: