Joachim Lelewel, Numizmatyka średniowiecza, Paryż 1835

Cena wywoławcza:
2 500 PLN
8 100 PLN
+ 224 %

Pionierskie dzieło Joachima Lelewela z dziedziny numizmatyki Średniowiecza. Zawiera tablice z odwzorowaniami średniowiecznych monet europejskich. 24 miedziorytowe tablice pomocne przy rozróżnieniu monet. Tablica XXIV zawiera podobizny monet polskich.
Rzadkie I wydanie.

wymiary: 215,0 x 278,0 mm; oprawa późniejsza, zachowane fragmenty opr. półskórkowej, nieaktualne exlibrisy i pieczątki własnościowe

Bibliografia utworów Joachima Lelewela, poz. 356; M.Gumowski, Bibliografia numizmatyki polskiej, poz. 2302.

Stan zachowania: