Zygmunt III Waza. Dukat 1630, Gdańsk

Cena wywoławcza:
15 000 PLN
20 000 PLN
+ 33 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie.
W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PR
Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską, nad tarczą gałązka z pojedynczym trójpłatkowym kwiatem.
W otoku: MON AVREA CIVI GEDANENSIS 1630

Odmiana z datą rozdzieloną punktami 1.6.30, zamiast cyfry 0 litera O.

Stara patyna.

Kopicki 7541 R5; Friedberg 10; CNG 190 IV b; H-Cz. 1630; Kaleniecki s. 196; Tyszkiewicz 16

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 3,44 g Au
Średnica: 23,5 mm