II RP. 100 złotych 1925, Kopernik duży, PRÓBA, srebro

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
19 000 PLN
+ 90 %

Jedna z najbardziej okazałych i efektownych prób II RP. Moneta wybita w srebrze, w niskim nakładzie 100 sztuk w Mennicy Warszawskiej. Na awersie, po prawej stronie łapy orła, wypukły napis PRÓBA. Na rewersie podpis projektanta monety: S. Szukalski. Na obrzeżu napis: SALUS REIPUBLICAE SUPREMA LEX. Ciekawostka: jest to końcowa emisja, wybita pękniętym stemplem.

Patyna, lekko przetarty.

Parchimowicz P 167 a

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 24,78 Ag
Średnica: 35,0 mm