II RP. 5 złotych 1928, Matka Boska, stempel lustrzany z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
5 000 PLN
17 000 PLN
+ 240 %

Aw.: Orzeł Polski z napisem: RZECZPOSPOLITA POLSKA ∙5 ZŁOTYCH∙
Rw.: Na wprost Matka Boska Częstochowska, u dołu data 1928.
W otoku: KROLOWA∙KORONY∙POLSKIEJ

Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Drobne skazy w tle.

Fischer P 049; Kałkowski 394 a, b

Stan zachowania: L- (Proof-)
Waga: 24,84 g Ag
Średnica: 36,5 mm;