II RP. 10 złotych 1933, Romuald Traugutt, PRÓBA, srebro, stempel lustrzany, bez napisu próba z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
Niesprzedane

Moneta wybita w nakładzie 100 sztuk w 70. rocznicę Powstania Styczniowego. Moneta wybita stemplem lustrzanym, bez napisu PRÓBA. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Egzemplarz ekstremalnie rzadki i niespotykany w takim stanie zachowania.

Drobne przebarwienia przy literze "T".

Parchimowicz P 155 b

Stan zachowania: L (Proof)
Waga: 21,94 g Ag
Średnica: 34,0 mm