II RP. 10 złotych 1933, Romuald Traugutt, PRÓBA, srebro z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
Niesprzedane

Na rewersie wypukły napis PRÓBA, z lewej strony nad ramieniem inicjały ZTK ( Zofia Trzcińska-Kamińska). Moneta wybita w nakładzie 100 sztuk w 70. rocznicę Powstania Styczniowego. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Świeża odbitka ze stempla. Jeden z pierwszych egzemplarzy, który wyszedł spod prasy tym stemplem. Drobne skazy w tle.

Parchimowicz P 155 a

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 22,02 g Ag
Średnica: 34,0 mm