II RP. 10 złotych 1933, Jan III Sobieski, PRÓBA, srebro, stempel lustrzany z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
10 000 PLN

Rzadka próbna moneta wybita stemplem lustrzanym w nakładzie 100 sztuk, bez napisu PRÓBA. Sporadycznie pojawiająca się na rynku numizmatycznym. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Drobny uszczerbek na obrzeżu przy literze "L".

Parchimowicz P 153 b

Stan zachowania: L (Proof)
Waga: 21,81 g Ag
Średnica: 34,0 mm