II RP. PRÓBA srebro 1 złoty 1932 PCGS SP64 (2 MAX) - RZADKOŚĆ

Aukcja 24 - sesja II ( 15 Marca 2020 )

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
16 000 PLN
+ 60 %

Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz oceniony oczko wyżej.

Moneta wybita w nakładzie 120 sztuk. Na rewersie wypukły napis PRÓBA.

Moneta próbna projektu Antoniego Madeyskiego. Projekt wdrożony z powodzeniem do wyższych nominałów 2, 5 i 10 zł. Nominał 1 złoty nie doczekał się wprowadzenia do obiegu.

Idealnie zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Delikatna patyna.

Bardzo rzadka moneta próbna, zwłaszcza w takim stanie zachowania.

Okazja do uzupełnienia kolekcji o tak unikatowy egzemplarz.

Parchimowicz P131a

Stan zachowania: PCGS SP64 (2 MAX)
Waga: Srebro