II RP. 5 złotych 1936, żaglowiec, klipa, PRÓBA, brąz z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
24 300 PLN
+ 143 %

Moneta wybita w 15. rocznicę budowy portu w Gdyni. Nakład 200 sztuk. W brązie bardzo rzadko spotykana. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Wyśmienicie zachowany egzemplarz.

Drobne punktowe przebarwienie metalu.

Parchimowicz P 149 b

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 17,63 g br
Średnica: 35,0 x 35,0 mm