II RP 5 złotych 1927 Nike, PRÓBA, srebro, NGC MS65

Cena wywoławcza:
30 000 PLN
37 000 PLN
+ 23 %

Ekstremalnie rzadka próbna moneta. Najwyższa nota gradingowa, jedyny znany egzemplarz z tą notą gradingową (NGC MS65). Na rewersie wypukły napis PRÓBA. Nakład 81 sztuk. Bardzo rzadka w takim stanie zachowania. Stempel zwykły.

Patyna, dużo połysku

Parchimowicz P 141 a

Stan zachowania: MS65 (MS65)
Średnica: 33,0 mm;