II RP 5 złotych 1927 Nike, PRÓBA, srebro, UNIKAT brak napisu na obrzeżu, brak napisu PRÓBA, rant gładki z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
40 000 PLN
41 000 PLN
+ 3 %

Ekstremalnie rzadka próba. Nakład nieznany. UNIKAT. Jedyny znany egzemplarz. Dotychczas nieznana w literaturze taka moneta bez napisu PRÓBA, z rantem gładkim. Po raz pierwszy w ofercie aukcyjnej. W katalogu Janusza Parchimowicza Moneta ta pojawia się w wykazie monet Gustawa Soubise- Bisiera (17). Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Parchimowicz nie notuje

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 18,41 g Ag
Średnica: 33,0 mm