Wolne Miasto Gdańsk. 10 fenigów 1920, jednostronna próbna odbitka w srebrze, Ex. W. Głuchowski

Cena wywoławcza:
9 000 PLN
( Niedziela, 15 Marca, 09:00:00 )

Aw.: Herb miasta w owalnej tarczy, u dołu data. W otoku: STADT DANZIG
Rw.: „Czysty”

Ekstremalnie rzadka jednostronna próbna odbitka w srebrze o nominale 10 fenigów. Dotychczas nienotowana w literaturze. Moneta z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Drobne przebarwienia na rewersie. Bardzo ładnie zachowana moneta.

Parchimowicz P51b

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 2,78 g Ag
Średnica: 21,0 mm