Wolne Miasto Gdańsk 10 fenigów 1920, jednostronna próbna odbitka w srebrze, UNIKAT z kolekcji W. Głuchowskiego

Aukcja 6 ( 25 Październik 2014 )

20 000 PLN
Cena końcowa: 21 000 PLN
Przebicie: + 5 %

Aw.: Herb miasta w owalnej tarczy, u dołu data.
W otoku: STADT DANZIG
Rw.: -

Ekstremalnie rzadka jednostronna próbna odbitka w srebrze o nominale 10 fenigów. Dotychczas nienotowana w literaturze. Po raz pierwszy w ofercie aukcyjnej. Moneta z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.
Drobne przebarwienia na rewersie.

Parchimowicz P 51 b

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 2,78 g Ag
Średnica: 21,0 mm;

Aukcja 6
25, Październik 2014
Hotel Westin