II RP 5 złotych 1925, PRÓBA, Konstytucja SW-WG, srebro z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
30 000 PLN
58 000 PLN
+ 93 %

Moneta wybita z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Monogramy: SW − prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i WG − premiera Władysława Grabskiego. Jedna z najpiękniejszych i najrzadszych monet okresu międzywojennego, wybito tylko 100 sztuk. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Pięknie zachowany egzemplarz.

Parchimowicz P 140 a

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 24,90 g Ag
Średnica: 37,0 mm