II RP 5 złotych 1925 Konstytucja, PRÓBA, srebro, Warszawa, UNIKAT stempel lustrzany, 81 perełek, bez znaku mennicy z kolekcji W. Głuchowskiego

50 000 PLN
Cena końcowa: 51 000 PLN
Przebicie: + 2 %

Ekstremalnie rzadka próba międzywojenna, drugi znany egzemplarz. Na aukcji w 2008 roku błędnie opisana jako P 139 f. UNIKAT. Moneta wybita stemplem lustrzanym w nieznanym nakładzie. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Wyśmienity egzemplarz, drobne skazy w tle. Piękna patyna. Połysk.

Parchimowicz P 139 k

Stan zachowania: L/L- (Proof/Proof-)
Waga: 24,87 g Ag
Średnica: 37,00 mm