II RP 5 złotych 1925, Konstytucja, PRÓBA, mosiądz z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
16 000 PLN
+ 60 %

Bardzo rzadka i efektowna próbna moneta wybita stemplem głębokim w nakładzie 60 sztuk, sporadycznie pojawiająca się w handlu. Obwódka na rewersie 100 perełek. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Przebarwienia. Poziome rysy przy szponach i ogonie powstałe z niewygładzonego stempla.

Parchimowicz P 139 b

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 18,60 g mo
Średnica: 37,0 mm