II RP. 5 złotych 1925, Konstytucja 81 perełek, PRÓBA, tombak z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
14 000 PLN
+ 40 %

Bardzo rzadka próbna moneta z okresu II RP, wybita w nakładzie 100 sztuk. Sporadycznie pojawiająca się na rynku. Obwódka na rewersie 81 perełek. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Parchimowicz P 139 a

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 21,38 g to
Średnica: 37,0 mm