II RP. 5 groszy 1923, PRÓBA, mosiądz z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
6 000 PLN
6 000 PLN

Rzadka moneta próbna wybita dla upamiętnienia wizyty w mennicy prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Nakład: 500 sztuk. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Przebarwienie metalu na awersie.

Parchimowicz P 107 a

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 3,43 g mos
Średnica: 20,0 mm