II RP. 2 grosze 1925, PRÓBA, brąz z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
6 000 PLN
6 000 PLN

Rzadka moneta wybita w nakładzie 600 sztuk z okazji zwiedzania mennicy przez prezydenta RP - Ignacego Mościckiego. Na rewersie, pod napisem GROSZE, wypukła data 27/X 26 oraz monogram JM. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Parchimowicz P 105

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 19,96 g br
Średnica: 17,5 mm