Rosja, ZSRR. 15 kopiejek 1965 NGC PL67 (MAX)

Cena wywoławcza::
100 pln
Cena końcowa:
245 pln
Przebicie:
145 %

Opis przedmiotu

Najwyższa nota gradingowa na świecie.
Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.

Stan zachowania: NGC PL67 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Henryk Walezy. Ecu d’or 1575 A NGC AU55 (MAX) - RZADKOŚĆ
Henryk Walezy. Ecu d’or 1575 A NGC AU55 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Pod koroną tarcza herbowa Francji - trzy lilie i napis w otoku POLORw.: Krzyż kwiatowy i napis w otoku Henryk Walezy, wybrany podczas burzliwej elekcji na króla Polski, uciekł do Francji po otrzymaniu wiadomości o śmierci swojego brata i możliwości objęcia tronu francuskiego. Zdetronizowany w Polsce, przez cały okres panowania we Francji używał tytułu króla Polski. Rzadki dukat powiązany historycznie z numizmatyką polską.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Atrakcyjny egzemplarz z dużą ilości połysku menniczego. Rzadka moneta. Friedberg 386
Cena wywoławcza:
5 000 pln
August II Mocny. Dukat 1698, Gdańsk NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
August II Mocny. Dukat 1698, Gdańsk NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: AVGVST II D G REX POL M D L R P EL SRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę z herbem miasta stojącą na ozdobnym kartuszu. Nad tarczą wieniec z liliami. W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDAN 1698Najwyższa nota gradingowa na świecie. Najpiękniejszy egzemplarz jaki dotychczas pojawił się na rynku. Po objęciu władzy przez Augusta II mennica w Gdańsku przygotowała znaczącą emisję dukatów. Do ich bicia sporządzono trzy pary stempli z zapisem nazwy miasta jako: GEDAN (oferowany egzemplarz), GEDANEN, GEDANENS. W 1457 roku miasto Gdańsk otrzymało swój wielki przywilej. Każdorazowo był on przedkładany wszystkim polskim królom do potwierdzenia. Obejmując tron Polski August II, jak poprzedni władcy potwierdził miastu jego przywileje. Jednym z zobowiązań, jakie przyjęło wtedy miasto było wpłacanie rokrocznie do królewskiej szkatuły kwoty 2000 dukatów. Pierwsza rata wypadała w czerwcu 1698 roku, druga w grudniu tegoż roku. Do spłacenia tego zobowiązania pobrano z kasy miasta dopiero co wybite dukaty. Dukaty tej odmiany należą do rzadkich, notowane są w zbiorach Krakowa, Drezna, Ossolineum, Geldmuseum we Frankfurcie oraz w Ermitażu. Na rynku numizmatycznym znajduje się zaledwie pięć lub sześć egzemplarzy.Wyśmienity stan zachowania. Perfekcyjnie zachowane detale, piękne lustro mennicze.  Niezmiernie rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy do zaawansowanych kolekcji.Kopicki 2703 (R5); Friedberg 41; Kaleniecki s. 488; Kahnt 337 (cena amatorska); H-Czapski 2612 (R3)
Cena wywoławcza:
50 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Najwyższa gradingowa nota na świecie. Odmiana z kropką między D-G na awersie i kropką za łapą niedźwiedzia na rewersie.Wyśmienicie zachowana moneta ze świeżego stempla. Połysk na całej powierzchni, delikatna patyna podkreślająca detale. Niezmiernie trudny do zdobycia rocznik, szczególnie w tak pięknym stanie zachowania.Shatalin/Grendel GD13-12 (R2)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Rosja, Katarzyna ll. 5 rubli 1765 СПБ-ТI, Petersburg PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ
Rosja, Katarzyna ll. 5 rubli 1765 СПБ-ТI, Petersburg PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie carycy w prawo i legenda otokowaRw.: Herby guberni rosyjskich, nominał i data 1765 Najwyższa nota gradingowa na świecie a PCGS.Wspaniale egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wyraźne detale. Delikatna patyna. Bardzo rzadka moneta w tym stanie zachowania. Bitkin 56 (R)
Cena wywoławcza:
20 000 pln
Rosja. Mikołaj II. 3 kopiejki 1915 NGC MS65 RD (MAX)
Rosja. Mikołaj II. 3 kopiejki 1915 NGC MS65 RD (MAX)
Najwyższa nota gradingowa w NGC, w tym kolorze. Menniczy egzemplarz z pięknym połyskiem i naturalnym czerwonym kolorem miedzi.Moneta z pozoru popularna, ale w tym stanie bardzo rzadka.Bitkin 228
Cena wywoławcza:
350 pln
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1968 NGC PL67 (MAX)
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1968 NGC PL67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 5 kopiejek 1968 NGC PL65 (MAX)
Rosja, ZSRR. 5 kopiejek 1968 NGC PL65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
100 pln
Śląsk. Leopold I (1658-1705). Dukat 1676 SHS, Wrocław NGC MS61 (MAX)
Śląsk. Leopold I (1658-1705). Dukat 1676 SHS, Wrocław NGC MS61 (MAX)
Aw: Popiersie cesarza w prawo. W otoku: LEOPOLDVS D G R I S A G H B R.Rw: Cesarski dwugłowy orzeł, trzymający miecz i berło, z ukoronowanym herbem na piersi i koronie powyżej. W otoku: ARCHID AV D BVR & ST, data 1676.  Najwyższa nota gradingowa na świecie Bardzo rzadki dukat z mennicy wrocławskiej w doskonałym stanie zachowania. Wspaniale zachowany, połysk i wiekowa ciemniejsza patyna. KM 497 (Breslau); Herinek 297; Friedberg 277.
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.