Stanisław August Poniatowski. Dwuzłotówka (8 groszy) 1766 FS, Warszawa

Aukcja 24 - sesja I ( 14 Marca 2020 )

Cena wywoławcza:
300 PLN
560 PLN
+ 87 %

Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D L
Rw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu 8 – GR i inicjały F-S. Całość w wieńcu z liści palmowych z zawieszonym Orderem Orła Białego. W otoku: XL EX MARCA – PURA COL 1766

Ciemna, kolorowa patyna. Delikatny połysk. Dobra prezencja. Rocznik rzadziej spotykany na aukcjach.

Kopicki 2388; Plage 310, nie wyróżnia tej odmiany; Parchimowicz (SAP) 24.a2

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 8,75 g Ag