857

Prusy Książęce. Albrecht Hohenzollern. Grosz 1539, Królewiec

Cena wywoławcza::
80 pln
175 pln
119 %

Końcówka napisu PRVSS.

Blask menniczy, minimalne przetarcie.

Kopicki 3781

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 1,89 g Ag

Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Najwyższa gradingowa nota na świecie. Odmiana z kropką między D-G na awersie i kropką za łapą niedźwiedzia na rewersie.Wyśmienicie zachowana moneta ze świeżego stempla. Połysk na całej powierzchni, delikatna patyna podkreślająca detale. Niezmiernie trudny do zdobycia rocznik, szczególnie w tak pięknym stanie zachowania.Shatalin/Grendel GD13-12 (R2)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Bizancjum. Anastazjus I (491-518). Solidus, Konstantynopol NGC MS 5/5, 5/5 (MAX) - Wyśmienity
Aw.: Popiersie cesarza na wprost trzymającego włócznię i tarczę i napis: DN ANASTASIVS P P AVGRw.: Wiktoria stojąca w lewo, trzymająca długi krzyż, przed nią gwiazda i napis: VICTORIA AVCCC, Θ, poniżej CONOBMoneta z najwyższymi możliwymi do uzyskania ocenami za jakość powierzchni i wybicie. Perfekcyjnie zachowany okaz. Polecamy.Sear 3
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Rosja. Elżbieta. Rubel 1757/6, Moskwa PCGS AU58 (MAX) - RZADKI
Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie i napisy.Rw.: Pod carską koroną dwugłowy orzeł rosyjski, nominał i data 1757 Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS.Wariant z przebitą ostatnią cyfrą daty. Nakład 14.324 sztuk. Piękny egzemplarz, w dużej mierze zachowany połysk menniczy. Ładna delikatna patyna. Rzadki numizmat w takim stanie zachowania. Bitkin 66 (R1); Petrov 4 ruble; Friedberg 116
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Rosja. Mikołaj II. 3 kopiejki 1915 NGC MS65 RD (MAX)
Cena wywoławcza:
350 pln
Rosja, ZSRR. 20 kopiejek 1967 NGC PL66 (MAX)
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1965 NGC PL68 (MAX)
Cena wywoławcza:
120 pln
Śląsk. Leopold I (1658-1705). Dukat 1676 SHS, Wrocław NGC MS61 (MAX)
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Polska XIX w./Rosja. 2 kopiejki 1856 BM, Warszawa NGC MS64 BN (MAX) - JEDYNA
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. Św. Jerzy bez płaszcza.Rw.: W wieńcu nominał i data 1856. W odcięciu litery BMNajwyższa nota gradingowa na świecie i jedyna jaka otrzymałą tak wysoką notę MS 64BNOdmiana z zamkniętą cyfrą 2. Rzadka typ monety z Mennicy Warszawskiej  wybita w XIX wieku, sporadycznie pojawiający się na rynku.Piękny egzemplarz. Zachowany połysk menniczy oraz przebijający naturalny kolor miedzi.Ogromnej rzadkości moneta, w takim stanie zachowania to dziś egzemplarz do najlepszych kolekcji!Bitkin 464; Plage 486
Cena wywoławcza:
3 000 pln