II RP. 5 złotych 1925, Konstytucja 100 perełek, srebro z kolekcji W. Głuchowskiego

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
26 000 PLN
+ 160 %

Jedna z najbardziej efektownych okolicznościowych monet II RP. Pięć złotych z 1925 roku większość katalogów traktuje jako próbę, natomiast J. Parchimowicz wskazał przesłanki pozwalające uznać ją za monetę o charakterze obiegowym. Nakład 1000 sztuk. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Ponadprzeciętny stan zachowania, jak na ten typ monety.

Parchimowicz 113 a

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 25,11 g Ag
Średnica: 37,0 mm