Jan III Sobieski POPIERSIE - piękna rzeźba - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza:
2 000 PLN
( Sobota, 14 Marca, 09:00:00 )

Bardzo dekoracyjne popiersie Jana III Sobieskiego, bardzo dobrze zachowane, bez uszkodzeń, w starej patynie.

Realistyczne oddane popiersie króla,  wykonane przez nieznanego artystę (niesygnowana), z zachowaniem dbałości o detale, podobne popiersie możemy podziwiać na medalach starej polski.

Wykonanie prawdopodobnie z pierwszej połowy XX wieku.

Trzyczęściowe (głowa, korpus, podstawa), mocowane śrubą od dołu.

Wysokość 26 cm, szerokość 18 cm, waga 3.62 kg.

Bardzo rzadkie i piękne, polecamy dla kolekcjonerów monet z okresu Jana III Sobieskiego.

Stan zachowania: