Piękny i rzadki

Rosja. Katarzyna II. Rubel 1779, Petersburg PCGS MS62 (MAX) - PIĘKNY

Cena wywoławcza::
6 000 pln
Cena końcowa:
11 000 pln
Przebicie:
83 %

Opis przedmiotu

Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie i napisy.
Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną, nominał i data 1779

Najwyższa nota gradingowa na świecie.
Wyśmienicie zachowana moneta i niezmiernie rzadka w takim stanie zachowania. Na Naszej 19 aukcji podobny egzemplarz sprzedany za 21 tys. Złotych. Polecamy do zaawansowanych kolekcji.

Bitkin 115 (R); Petrov 3 ruble.

Stan zachowania: PCGS MS62 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

August II Mocny. Dukat 1698, Gdańsk NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
August II Mocny. Dukat 1698, Gdańsk NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: AVGVST II D G REX POL M D L R P EL SRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę z herbem miasta stojącą na ozdobnym kartuszu. Nad tarczą wieniec z liliami. W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDAN 1698Najwyższa nota gradingowa na świecie. Najpiękniejszy egzemplarz jaki dotychczas pojawił się na rynku. Po objęciu władzy przez Augusta II mennica w Gdańsku przygotowała znaczącą emisję dukatów. Do ich bicia sporządzono trzy pary stempli z zapisem nazwy miasta jako: GEDAN (oferowany egzemplarz), GEDANEN, GEDANENS. W 1457 roku miasto Gdańsk otrzymało swój wielki przywilej. Każdorazowo był on przedkładany wszystkim polskim królom do potwierdzenia. Obejmując tron Polski August II, jak poprzedni władcy potwierdził miastu jego przywileje. Jednym z zobowiązań, jakie przyjęło wtedy miasto było wpłacanie rokrocznie do królewskiej szkatuły kwoty 2000 dukatów. Pierwsza rata wypadała w czerwcu 1698 roku, druga w grudniu tegoż roku. Do spłacenia tego zobowiązania pobrano z kasy miasta dopiero co wybite dukaty. Dukaty tej odmiany należą do rzadkich, notowane są w zbiorach Krakowa, Drezna, Ossolineum, Geldmuseum we Frankfurcie oraz w Ermitażu. Na rynku numizmatycznym znajduje się zaledwie pięć lub sześć egzemplarzy.Wyśmienity stan zachowania. Perfekcyjnie zachowane detale, piękne lustro mennicze.  Niezmiernie rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy do zaawansowanych kolekcji.Kopicki 2703 (R5); Friedberg 41; Kaleniecki s. 488; Kahnt 337 (cena amatorska); H-Czapski 2612 (R3)
Cena wywoławcza:
50 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Lublin NGC MS66 (MAX) - WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Lublin NGC MS66 (MAX) - WYŚMIENITY
Na rewersie po bokach herbu Lewart z lewej strony litera L, z prawej skrócona data.Wyśmienicie zachowany, wyselekcjonowany egzemplarz z pełnym lustrem menniczym.Monety&nbsp; Polski królewskiej z tak wysoką notą gradingowa praktycznie nie występują w sprzedaży aukcyjnej. Iger L.99.1.a
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Polska XIX w./Rosja. 5 kopiejek 1851 BM, Warszawa NGC MS61 BN (MAX)
Polska XIX w./Rosja. 5 kopiejek 1851 BM, Warszawa NGC MS61 BN (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. Św. Jerzy bez płaszcza.Rw.: W wieńcu nominał i data 1851. W odcięciu litery BMJedyny egzemplarz, który uzyskał notę MS.Bardzo rzadka moneta z mennica Warszawskiej w niespotykanym na rynku stanie zachowania. Nominał 5 kopiejek rzadko pojawia się na aukcjach, a w stanie menniczym stanowi ogromną rzadkość. Egzemplarz z pięknym połyskiem menniczy, ostrym detalem i równomierną patyną. Polecamy do najlepszych kolekcji.Kopicki 9560 (R3); Plage 460; Bitkin 852 (R1)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Rosja. Katarzyna II. Rubel 1779, Petersburg PCGS MS62 (MAX) - PIĘKNY
Rosja. Katarzyna II. Rubel 1779, Petersburg PCGS MS62 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie i napisy.Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną, nominał i data 1779 Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta i niezmiernie rzadka w takim stanie zachowania. Na Naszej 19 aukcji podobny egzemplarz sprzedany za 21 tys. Złotych. Polecamy do zaawansowanych kolekcji. Bitkin 115 (R); Petrov 3 ruble.
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Rosja. Katarzyna II. 5 kopiejek 1795 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 BN (MAX)
Rosja. Katarzyna II. 5 kopiejek 1795 EM, Jekaterinburg PCGS MS63 BN (MAX)
Aw.: Ukoronowany monogram EII I i data 1795Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski. Najwyższa nota gradingowa na świecie W PCGS.Wyśmienicie zachowane. Piękne detale, czekoladowa patyna. Bitkin 649
Cena wywoławcza:
250 pln
Rosja, ZSRR. 20 kopiejek 1967 NGC PL66 (MAX)
Rosja, ZSRR. 20 kopiejek 1967 NGC PL66 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1965 NGC PL68 (MAX)
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1965 NGC PL68 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
120 pln
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1968 NGC PL67 (MAX)
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1968 NGC PL67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
100 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.