Polska XIX wiek. 3 grosze 1826 IB, Warszawa NGC MS63 RB

Cena wywoławcza:
9 000 PLN
10 000 PLN
+ 11 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną.
Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim. U dołu inicjały I-B
Rw.: Nominał i data: 3 GROSZE POLSKIE 1826.
W otoku: Z MIEDZI KRAIOWEY

O rzadkości monety świadczy fakt, że nie posiadał jej w swoim zbiorze Emeryk Hutten-Czapski. Typ trojaka z miedzi krajowej był wybijany tylko przez dwa lata 1826-1827. Doskonała proweniencja − kolekcja znanego numizmatyka Władysława Bartynowskiego (1832-1918). Nowe bicie.
Najwyższa nota gradingowa. Znany jest tylko jeden egzemplarz w tym stanie zachowania (NGC MS63 RB).

Ekstremalnie rzadka moneta w tym stanie zachowania.

Kopicki 2605; Plage 161; Bitkin 1026; Parchimowicz 1021 a

Stan zachowania: MS63 RB (MS6VF RB)
Waga: miedź
Średnica: 24,0 mm