Polska XIX wiek. 10 groszy 1837 MW, Warszawa

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
1 100 PLN
+ 10 %

Aw.: Pod koroną dwugłowy orzeł carski z małą tarczą z orłem polskim na skrzydłach.
W środku duża tarcza ze świętym Jerzym. Święty Jerzy bez płaszcza. U dołu litery M-W
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data.

Rzadka odmiana - św. Jerzy bez płaszcza.

Patyna.

Kopicki 9384; Plage 100; Bitkin 1178 R1; Parchimowicz 1027 c

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 2,95 g Ag
Średnica: 19,0 mm