909

Polska XIX w. 30 kopiejek = 2 złote 1836 MW, Warszawa

Cena wywoławcza::
60 pln
220 pln
267 %

Rw.: Nominał i data 1836

Patyna. MW - Mennica Warszawska. Cyfra 6 w dacie zawinięta.

Plage 374; Berezowski 2.25 zł; Bitkin 1153

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 5,93 g Ag

Bolesław lll Krzywousty. Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY EGZEMPLARZ
Aw.: Rycerz przebijający włócznią smoka.Rw.: Krzyż, w polach gwiazdkiNajwyższa nota gradingowa na świecie.Moneta robiąca szczególnie duże wrażenie podczas oględzin na żywo.Piękny połysk menniczy i wyraźne detale. Duża rzadkość w tym stanie zachowania Polecamy do najlepszych kolekcji.Kopicki 44 (R2)
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Władysław IV Waza. Dukat 1637, Toruń NGC MS62 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Cena wywoławcza:
35 000 pln
August II Mocny. Dukat 1698, Gdańsk NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: AVGVST II D G REX POL M D L R P EL SRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę z herbem miasta stojącą na ozdobnym kartuszu. Nad tarczą wieniec z liliami. W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDAN 1698Najwyższa nota gradingowa na świecie. Najpiękniejszy egzemplarz jaki dotychczas pojawił się na rynku. Po objęciu władzy przez Augusta II mennica w Gdańsku przygotowała znaczącą emisję dukatów. Do ich bicia sporządzono trzy pary stempli z zapisem nazwy miasta jako: GEDAN (oferowany egzemplarz), GEDANEN, GEDANENS. W 1457 roku miasto Gdańsk otrzymało swój wielki przywilej. Każdorazowo był on przedkładany wszystkim polskim królom do potwierdzenia. Obejmując tron Polski August II, jak poprzedni władcy potwierdził miastu jego przywileje. Jednym z zobowiązań, jakie przyjęło wtedy miasto było wpłacanie rokrocznie do królewskiej szkatuły kwoty 2000 dukatów. Pierwsza rata wypadała w czerwcu 1698 roku, druga w grudniu tegoż roku. Do spłacenia tego zobowiązania pobrano z kasy miasta dopiero co wybite dukaty. Dukaty tej odmiany należą do rzadkich, notowane są w zbiorach Krakowa, Drezna, Ossolineum, Geldmuseum we Frankfurcie oraz w Ermitażu. Na rynku numizmatycznym znajduje się zaledwie pięć lub sześć egzemplarzy.Wyśmienity stan zachowania. Perfekcyjnie zachowane detale, piękne lustro mennicze.  Niezmiernie rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy do zaawansowanych kolekcji.Kopicki 2703 (R5); Friedberg 41; Kaleniecki s. 488; Kahnt 337 (cena amatorska); H-Czapski 2612 (R3)
Cena wywoławcza:
50 000 pln
Bizancjum. Anastazjus I (491-518). Solidus, Konstantynopol NGC MS 5/5, 5/5 (MAX) - Wyśmienity
Aw.: Popiersie cesarza na wprost trzymającego włócznię i tarczę i napis: DN ANASTASIVS P P AVGRw.: Wiktoria stojąca w lewo, trzymająca długi krzyż, przed nią gwiazda i napis: VICTORIA AVCCC, Θ, poniżej CONOBMoneta z najwyższymi możliwymi do uzyskania ocenami za jakość powierzchni i wybicie. Perfekcyjnie zachowany okaz. Polecamy.Sear 3
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Rosja. Mikołaj II. 3 kopiejki 1915 NGC MS65 RD (MAX)
Cena wywoławcza:
350 pln
Rosja, ZSRR. 15 kopiejek 1965 NGC PL67 (MAX)
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 15 kopiejek 1968 NGC PL68 (MAX)
Cena wywoławcza:
120 pln
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1965 NGC PL68 (MAX)
Cena wywoławcza:
120 pln