August III Sas. Talar 1755 EDC, Lipsk

Aukcja 24 - sesja I ( 14 Marca 2020 )

Cena wywoławcza:
2 500 PLN
3 100 PLN
+ 24 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych czteropolowa tarcza herbowa, w środku mała tarcza saska. U dołu inicjały E D C. W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1755

Odmiana z masywnym popiersiem króla i niską koroną oddaloną od napisu otokowego.

Zielonkawa patyna, delikatny połysk w tle.

Davenport 1617; Kahnt 676c; Merseburger 1730; Kopicki 2137 (R1); Tyszkiewicz 4 mk.

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 29,13 g Ag