Polska XIX wiek. 15 kopiejek = 1 złoty 1836 H-?, Petersburg

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
Niesprzedane

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle.
W środku duża tarcza ze św. Jerzym. Św. Jerzy bez płaszcza. U dołu inicjały Н-Г
Rw.: Napisy, nominał i data 1836

Ciemna patyna.

Kopicki 9404; Plage 407; Bitkin 1116; Parchimowicz 1031 g

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 3,11 g Ag
Średnica: 20,0 mm