Polska XIX wiek. 15 kopiejek = 1 złoty 1832 H-?, Petersburg

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
9 000 PLN
+ 800 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle.
W środku duża tarcza ze św. Jerzym. Św. Jerzy bez płaszcza. U dołu inicjały Н-Г (Nikolai Grachev).
Rw.: Napisy, nominał i data 1832

Ekstremalnie rzadka moneta. Wybita stemplem lustrzanym. Pierwszy rocznik bicia. Egzemplarz z kolekcji znanego numizmatyka Stanisława Niewiteckiego.

Gabinetowy stan zachowania. Stara, kolorowa patyna.

Kopicki 9397; Plage 398; Bitkin 1112; Parchimowicz 1031 a

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 3,08 g Ag
Średnica: 20,0 mm