Polska XIX wiek. 20 kopiejek = 40 groszy 1844 MW, Warszawa

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
7 900 PLN
+ 690 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski z małą tarczą z orłem polskim na prawym skrzydle.
W środku duża tarcza ze św. Jerzym. Św. Jerzy bez płaszcza. U dołu litery M-W
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data 1844

Rzadszy rocznik. Egzemplarz z kolekcji znanego numizmatyka Stanisława Niewiteckiego.

Piękna patyna, wyśmienity egzemplarz.

Kopicki 9479; Plage 391; Bitkin 1258; Parchimowicz 1032 c

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 4,16 g Ag
Średnica: 22,0 mm