Polska XIX wiek. 30 kopiejek = 2 złote 1839 MW, Warszawa

Cena wywoławcza:
1 000 PLN
11 000 PLN
+ 1000 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle.
W środku duża tarcza ze św. Jerzym. U dołu litery M-W
Rw.: Nominał i data 1839

Moneta wybita stemplem lustrzanym. Egzemplarz z kolekcji znanego numizmatyka Stanisława Niewiteckiego.

Piękna patyna.

Kopicki 9420; Plage 378; Bitkin 1159; Parchimowicz 1037 f

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 6,08 g Ag
Średnica: 26,0 mm