325
Rzadkość R2

Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1591, Olkusz

Cena wywoławcza::
150 pln
Cena końcowa:
300 pln
Przebicie:
100 %

Opis przedmiotu

Na rewersie w trzecim wierszu skrócony napis NIAE.

Patyna. Rzadki trojak olkuski.

Iger O.91.7.c (R2)

Stan zachowania: 3/3+ (VF/VF+)
Waga: 2,25 g Ag

Rekomendowane przedmioty

Władysław IV Waza. Dukat 1637, Toruń NGC MS62 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1637, Toruń NGC MS62 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D L RPRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz z herbem miasta. U dołu inicjały I-I W otoku: MONETA AVR CIVIT THORVNENSIS 1637Najwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadka szczególnie w taki stan zachowania jak na inne monety toruńskie, ich niedbałe bicie, błędy blachy sprawiły iż na rynku monety idealnie zachowane należą do jednych z najrzadszych na rynku.   Dukaty z 1637 roku znane są w dwóch typach: z popiersiem w rycerskiej zbroi (oferowany egzemplarz) oraz w kirysie husarskim zdobionym na ramieniu głową lwa. Dodatkowo moneta w odmianie: z kropką interpunkcji pod środkiem tarczy. Podobna moneta z inną interpunkcją osiągnęła na naszej aukcji 48,000 złotych. Wspaniale zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, ostre detale, delikatna patyna. Rzadka pozycja do najlepszych zbiorów.Kopicki 8296 (R5) ; CNCT 1430; Freidberg 48;Kaleniecki s. 236; Parchimowicz 1887e; Dutkowski Tom I 36a (R6)
Cena wywoławcza:
35 000 pln
August II Mocny. Dukat 1698, Gdańsk NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
August II Mocny. Dukat 1698, Gdańsk NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: AVGVST II D G REX POL M D L R P EL SRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę z herbem miasta stojącą na ozdobnym kartuszu. Nad tarczą wieniec z liliami. W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDAN 1698Najwyższa nota gradingowa na świecie. Najpiękniejszy egzemplarz jaki dotychczas pojawił się na rynku. Po objęciu władzy przez Augusta II mennica w Gdańsku przygotowała znaczącą emisję dukatów. Do ich bicia sporządzono trzy pary stempli z zapisem nazwy miasta jako: GEDAN (oferowany egzemplarz), GEDANEN, GEDANENS. W 1457 roku miasto Gdańsk otrzymało swój wielki przywilej. Każdorazowo był on przedkładany wszystkim polskim królom do potwierdzenia. Obejmując tron Polski August II, jak poprzedni władcy potwierdził miastu jego przywileje. Jednym z zobowiązań, jakie przyjęło wtedy miasto było wpłacanie rokrocznie do królewskiej szkatuły kwoty 2000 dukatów. Pierwsza rata wypadała w czerwcu 1698 roku, druga w grudniu tegoż roku. Do spłacenia tego zobowiązania pobrano z kasy miasta dopiero co wybite dukaty. Dukaty tej odmiany należą do rzadkich, notowane są w zbiorach Krakowa, Drezna, Ossolineum, Geldmuseum we Frankfurcie oraz w Ermitażu. Na rynku numizmatycznym znajduje się zaledwie pięć lub sześć egzemplarzy.Wyśmienity stan zachowania. Perfekcyjnie zachowane detale, piękne lustro mennicze.  Niezmiernie rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy do zaawansowanych kolekcji.Kopicki 2703 (R5); Friedberg 41; Kaleniecki s. 488; Kahnt 337 (cena amatorska); H-Czapski 2612 (R3)
Cena wywoławcza:
50 000 pln
Rosja. Katarzyna II. Rubel 1779, Petersburg PCGS MS62 (MAX) - PIĘKNY
Rosja. Katarzyna II. Rubel 1779, Petersburg PCGS MS62 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie i napisy.Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną, nominał i data 1779 Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta i niezmiernie rzadka w takim stanie zachowania. Na Naszej 19 aukcji podobny egzemplarz sprzedany za 21 tys. Złotych. Polecamy do zaawansowanych kolekcji. Bitkin 115 (R); Petrov 3 ruble.
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Rosja. Mikołaj II. 3 kopiejki 1915 NGC MS65 RD (MAX)
Rosja. Mikołaj II. 3 kopiejki 1915 NGC MS65 RD (MAX)
Najwyższa nota gradingowa w NGC, w tym kolorze. Menniczy egzemplarz z pięknym połyskiem i naturalnym czerwonym kolorem miedzi.Moneta z pozoru popularna, ale w tym stanie bardzo rzadka.Bitkin 228
Cena wywoławcza:
350 pln
Rosja, ZSRR. 20 kopiejek 1967 NGC PL66 (MAX)
Rosja, ZSRR. 20 kopiejek 1967 NGC PL66 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 15 kopiejek 1965 NGC PL67 (MAX)
Rosja, ZSRR. 15 kopiejek 1965 NGC PL67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
100 pln
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1965 NGC PL68 (MAX)
Rosja, ZSRR. 10 kopiejek 1965 NGC PL68 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki.
Cena wywoławcza:
120 pln
Polska XIX w./Rosja. 2 kopiejki 1856 BM, Warszawa NGC MS64 BN (MAX) - JEDYNA
Polska XIX w./Rosja. 2 kopiejki 1856 BM, Warszawa NGC MS64 BN (MAX) - JEDYNA
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. Św. Jerzy bez płaszcza.Rw.: W wieńcu nominał i data 1856. W odcięciu litery BMNajwyższa nota gradingowa na świecie i jedyna jaka otrzymałą tak wysoką notę MS 64BNOdmiana z zamkniętą cyfrą 2. Rzadka typ monety z Mennicy Warszawskiej  wybita w XIX wieku, sporadycznie pojawiający się na rynku.Piękny egzemplarz. Zachowany połysk menniczy oraz przebijający naturalny kolor miedzi.Ogromnej rzadkości moneta, w takim stanie zachowania to dziś egzemplarz do najlepszych kolekcji!Bitkin 464; Plage 486
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.